O nas

Radek Zawadzki

W maju 2016 roku po praskiej stronie Wisły poznaliśmy grupę młodych rzemieślników z zagłębia rękodzielników i artystów na terenie przy ulicy Podskarbińskiej 32/34, obecnie już nieistniejącego. To oni wprowadzili nas w mikrokosmos pełen precyzyjnie wykonanych, estetycznych wyrobów, pokazali warsztaty i opowiedzieli o swoich zajęciach. Zaprosili do świata innego od naszej codzienności. Pozwolili zwolnić na chwilę, rozejrzeć się wokół i docenić piękno przedmiotów, które z imponującą starannością tworzą rękoma i z wykorzystaniem podstawowych narzędzi. Zainteresowali nas zjawiskiem Nowej Fali Rzemiosła. Tak się zaczęło – powstał pomysł na Projekt Pracownie.

Projekt Pracownie to inicjatywa grupy miłośników rzemiosła. Strona, na której pokazujemy warsztaty osób zajmujących się rękodziełem. Opowiadamy historie o ludziach, którzy zainspirowali nas do odwiedzania kolejnych lokalizacji, i zachęcamy do pogłębiania wiedzy na temat tradycyjnych metod wytwarzania.

Poznaj nasz zespół!

Wywiady i artykuły: Małgorzata Herman
Wsparcie redakcyjne: Karolina Malczewska, Iza Sykut, Aleksandra Berka
Zdjęcia i wideo: Magda Woźnica, Karolina Lewandowska, Natalia Miedziak-Skonieczna, Marta Wróbel, Radek Zawadzki, Krzysiek Jedynak, Robert LiwackiStasiek Nietrzebka
Ilustracje: Weronika Reroń
Wsparcie techniczne: Piotr Niemirski

Projekt graficzny strony www: Anna Wereta – wielkie dzięki!

Dziękujemy Gawłowi Aleksandrowiczowi (Endemit Pracownia), Marcie Kwintal (Cztery Deski pracownia stolarska) i Miłce Świtalskiej za wiarę w przedsięwzięcie, pomoc na początku działalności i kontakty do pierwszych rzemieślników! 

Poniżej rysunek Weroniki, który powstał podczas pierwszego spotkania z rzemieślnikami i osobami zaangażowanymi w projekt. Dla nas to obrazek prezentujący początek przygody. Chcielibyśmy, żebyście uczestniczyli w niej razem z nami.

Weźcie Projekt Pracownie na warsztat!

Serdecznie zapraszamy do lektury i oglądania zdjęć oraz zgłaszania swoich pomysłów na materiały!

Projekt Pracownie

NAPISZ DO NAS

Chcesz opowiedzieć nam swoją historię? Znasz rzemieślnika lub artystę, który podzieli się z nami swoim doświadczeniem, pasją? Napisz do nas!

kontakt@projektpracownie.pl Od 25 maja 2018 roku obowiązuje „RODO”, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony danych osobowych i w sprawie swobodnego... >