1. urodziny Projektu Pracownie – podsumowanie (galeria)

Projekt Pracownie ma już rok. Aż trudno nam uwierzyć, jak szybko zleciał ten czas. Z okazji naszych pierwszych urodzin, dzięki uprzejmości Otwarta Pracownia Jazdów, zorganizowaliśmy wystawę zdjęć i rysunków wykonanych w odwiedzonych warsztatach rzemieślniczych i artystycznych oraz cykl spotkań z twórcami. Ponownie opowiedzieli nam oni o specyfice swoich fachów i poprowadzili krótkie warsztaty związane z uprawnianym rzemiosłem.

Wernisaż naszej wystawy odbył się 16 lipca. Niesamowicie cieszymy się, że dotarli do nas nawet goście z Łodzi! Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami to sobotnie popołudnie. Bardzo nas cieszy, że tego wieczoru rozmowy przeciągnęły się do bardzo późnych godzin!

Chcemy również podziękować Mateuszowi Potempskiemu, który opowiedział o historii Osiedla Jazdów, oraz Olkowi Gadomskiemu, który wspierał nas w organizacji całego przedsięwzięcia.

Cała galeria zdjęć z wernisażu jest dostępna na naszym Facebooku – TUTAJ

24 czerwca miała miejsce pierwsza NIEDZIELA Z RZEMIOSŁEM. Jej gośćmi byli Gaweł Aleksandrowicz i Tomasz Kalisz z Endemit Pracownia oraz Marta Kwintal i Piotr Domański z Cztery Deski pracownia stolarska. Na początku rzemieślnicy opowiedzieli o swoich działalnościach, a następnie, pod okiem Piotra Domańskiego, uczestnicy spotkania mogli zmierzyć się z tradycyjnymi narzędziami stolarskimi.

Cała galeria zdjęć z NIEDZIELI Z RZEMIOSŁEM z Endemit Pracownia i Cztery Deski pracownia stolarska jest dostępna na naszym Facebooku – TUTAJ

28 lipca na drugiej NIEDZIELI Z RZEMIOSŁEM Alicja Sajewicz z Wenska Leather Goods pokazywała, na czym polega praca kaletnika i prowadziła warsztaty, podczas których goście mogli wykonać dla siebie akcesoria ze skóry. Dwugodzinne spotkanie przerodziło się w czterogodzinną dyskusje o obróbce skóry i specyfice pracy rzemieślnika w Polsce.

Cała galeria zdjęć z NIEDZIELI Z RZEMIOSŁEM z Wenska Leather Goods jest dostępna na naszym Facebooku – TUTAJ

Ostatnia NIEDZIELA Z RZEMIOSŁEM – 8 lipca – dotyczyła ceramiki. Olga Milczyńska, która wraz z Iriną Grishiną prowadzi August Design Studio, opowiedziała o projektowaniu nowych kolekcji i prototypowaniu naczyń na kole garncarskim. Uczestnicy wydarzenia mogli także sami popracować przy kole i przekonać się, jak niełatwą sztuką jest toczenie na nim.

Cała galeria zdjęć z NIEDZIELI Z RZEMIOSŁEM z August Design Studio jest dostępna na naszym Facebooku – TUTAJ

Ekipa Projektu Pracownie gorąco wszystkim dziękuje za udział w spotkaniach. Zwłaszcza rzemieślnikom, którzy występowali w czasie NIEDZIEL Z RZEMIOSŁEM – Wasze wsparcie jest dla nas bardzo ważne! Dziękujemy także Otwartej Pracowni Jazdów za udostępnienie przestrzeni i wsparcie podczas wszystkich wydarzeń.

Wystawa Projektu Pracownie zostaje w Jazdowie do 26 sierpnia. Jeśli dotychczas nie mieliście okazji jej odwiedzić – gorąco zachęcamy do nadrobienia zaległości!

Zdjęcia: Magda Woźnica, Karolina Lewandowska, Radek Zawadzki, Krzysiek Jedynak, Mariusz Sieńko

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Projekt Pracownie

NAPISZ DO NAS

Chcesz opowiedzieć nam swoją historię? Znasz rzemieślnika lub artystę, który podzieli się z nami swoim doświadczeniem, pasją? Napisz do nas!

kontakt@projektpracownie.pl Od 25 maja 2018 roku obowiązuje „RODO”, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony danych osobowych i w sprawie swobodnego... >